Artikujt e fundit

  • Pse është e keqe të hahet gjithçka e skuqur? Ushqim Pse është e keqe të hani mish të skuqur? Shqetësimi më i bazuar është mishi i skuqur. Gjatë skuqjes, duke përfshirë mbi qymyr, formohen komponime, të cilat në doza të larta ... Читать
  • Pse keni nevojë për ganache? Ushqim Pse të stabilizohet ganache? Nëse ganache e shtresuar lejohet të stabilizohet, atëherë ajo nuk do të ketë një strukturë të lëmuar, por një kokërr për shkak të shpërndarjes së pamjaftueshme të yndyrës (grimcat e yndyrës janë shumë ... Читать
  • Pyetje: Kur duhet të piqni Pashkën 2022? Ushqim Kur duhet të piqni Pashkën? Sipas traditës, është zakon të piqni makarona të mërkurën, të enjten e madhe dhe të shtunën. Nëse ëmbëlsirat e Pashkëve të pjekura të Mërkurën arrijnë të humbin freskinë e tyre gjatë festës ... Читать
  • Përgjigja më e mirë: Sa gradë duhen për të skuqur një vezë? Ushqim Sa kohë duhet t’i skuqni vezët? Derdhni vezët në një tigan të nxehtë (mbajeni pjatën afër sipërfaqes së tiganit). Skuqini vezët për 1 minutë mbi nxehtësinë e lartë. Pastaj zjarri ... Читать
  • A duhet të shtoj vezë në bukë? Ushqim Për çfarë janë vezët në brumin e majave? Vezët shtohen për të pasuruar brumin me proteina dhe vitamina; produktet e pjekura janë më të shijshme dhe më të shëndetshme. Kështu që byrekët dhe simite nuk ... Читать
  • Pyetja juaj: Si të ruani salcën balsamike? Ushqim Si të ruani kremin balsamik? Ruani në temperatura nga -5'C në + 30'C dhe lagështia relative prej 75%. Mbajeni shishen në frigorifer pas hapjes. Si të ruani uthullën balsamike ... Читать

Recetat më të mira

Më shumë receta
Si të gatuani brinjët e derrit të pjekur në marinadë teriyaki - recetë hap pas hapi me foto

Përshëndetje, specialistë të mi të kuzhinës. A ju pëlqejnë brinjët të marinuara siç duhet dhe të pjekura në skarë apo të pjekura në furrë? Unë kam vetëm një ... Читать

Si të gatuani brinjët e derrit të pjekur në marinadë teriyaki - recetë hap pas hapi me foto Рецепты
Si të gatuajmë një omëletë origjinale në brumëra në furrë për mëngjes - një recetë hap pas hapi Si të gatuajmë një omëletë origjinale në brumëra në furrë për mëngjes - një recetë hap pas hapi Рецепты
Përshëndetje, gustatorët e mi të mrekullueshëm. Më thuaj, të pëlqejnë ushqimet që janë të lehta për tu bërë? Unë kisha një dashuri të tillë për gatimin e shpejtë të shfaqur kur djali im filloi të ecë. Читать
Si të gatuajmë kofshët e pulës me portokall dhe limon në furrë - një recetë hap pas hapi me një foto Si të gatuajmë kofshët e pulës me portokall dhe limon në furrë - një recetë hap pas hapi me një foto Рецепты
Përshëndetje, dashamirës të të mirave dhe delikatesave. Unë mendoj se ju nuk do të mohoni që zogu shkon mirë me fruta dhe manaferrat. Epo, për shembull, një pjatë nënshkruese e një feste festive ... Читать
Si të gatuajmë ratatouille në mënyrë korrekte-një recetë klasike hap pas hapi me fotografi të mrekullueshme Si të gatuajmë ratatouille në mënyrë korrekte-një recetë klasike hap pas hapi me fotografi të mrekullueshme Рецепты
Përshëndetje kuzhinierët e mi të dashur. Kohët e fundit kam parë filmin vizatimor "Ratatouille". Një përrallë e mirë se gjithçka që dëshironi mund të bëhet e vërtetë nëse nuk hiqni dorë. Keni një ëndërr -… Читать
Gatimi i një tavë të shijshme me patate me djathë - një recetë hap pas hapi me një foto Gatimi i një tavë të shijshme me patate me djathë - një recetë hap pas hapi me një foto Рецепты
Përshëndetje, specialistë të mi të kuzhinës. Kam vënë re se shumë nga miqtë e mi e lidhin tavën me byrek me gjizë. Ndoshta sepse tavat e gjizës u zhytën në shpirt, e cila ... Читать

Artikujt kryesorë

Dieta Dukan - fazat dhe menutë

Cili është thelbi i dietës Dukan, e cila ...

13 vlerësime, mesatarja: 4,46 nga 513 vlerësime, mesatarja: 4,46 nga 513 vlerësime, mesatarja: 4,46 nga 513 vlerësime, mesatarja: 4,46 nga 513 vlerësime, mesatarja: 4,46 nga 5

Ushqyesit e famshëm të papërpunuar në botë

Ushquesit më të famshëm të papërpunuar në botë ndajnë përshtypjet e tyre ...

13 vlerësime, mesatarja: 4,54 nga 513 vlerësime, mesatarja: 4,54 nga 513 vlerësime, mesatarja: 4,54 nga 513 vlerësime, mesatarja: 4,54 nga 513 vlerësime, mesatarja: 4,54 nga 5

Dieta Minus 60 - menu për javën

Një mënyrë për të humbur peshë që ju lejon të mos vdisni nga uria. Dieta minus 60 ...

75 vlerësime, mesatarja: 4,24 nga 575 vlerësime, mesatarja: 4,24 nga 575 vlerësime, mesatarja: 4,24 nga 575 vlerësime, mesatarja: 4,24 nga 575 vlerësime, mesatarja: 4,24 nga 5

Çfarë të gatuaj në një blender?

Sot në kuzhinë mund të gjeni një mori mjetesh të dobishme.

39 vlerësime, mesatarja: 4,38 nga 539 vlerësime, mesatarja: 4,38 nga 539 vlerësime, mesatarja: 4,38 nga 539 vlerësime, mesatarja: 4,38 nga 539 vlerësime, mesatarja: 4,38 nga 5

Dieta e Dukanit - Faza e Sulmit

Dieta e sulmit popullor Ducan - Produktet e lejuara dhe ...

30 vlerësime, mesatarja: 4,67 nga 530 vlerësime, mesatarja: 4,67 nga 530 vlerësime, mesatarja: 4,67 nga 530 vlerësime, mesatarja: 4,67 nga 530 vlerësime, mesatarja: 4,67 nga 5

Rreth të ushqyerit

Më shumë rreth të ushqyerit
Pyetje: Kur duhet të piqni Pashkën 2022? Pyetje: Kur duhet të piqni Pashkën 2022? Ushqim Kur duhet të piqni Pashkën? Sipas traditës, është zakon të piqni makarona të mërkurën, të enjten e madhe dhe të shtunën. Nëse ëmbëlsirat e Pashkëve të pjekura të Mërkurën arrijnë të humbin freskinë e tyre gjatë festës ... Читать
Pyetja juaj: Si të ruani salcën balsamike? Pyetja juaj: Si të ruani salcën balsamike? Ushqim Si të ruani kremin balsamik? Ruani në temperatura nga -5'C në + 30'C dhe lagështia relative prej 75%. Mbajeni shishen në frigorifer pas hapjes. Si të ruani uthullën balsamike ... Читать
Pse keni nevojë për ganache? Pse keni nevojë për ganache? Ushqim Pse të stabilizohet ganache? Nëse ganache e shtresuar lejohet të stabilizohet, atëherë ajo nuk do të ketë një strukturë të lëmuar, por një kokërr për shkak të shpërndarjes së pamjaftueshme të yndyrës (grimcat e yndyrës janë shumë ... Читать
Përgjigja më e mirë: Sa gradë duhen për të skuqur një vezë? Përgjigja më e mirë: Sa gradë duhen për të skuqur një vezë? Ushqim Sa kohë duhet t’i skuqni vezët? Derdhni vezët në një tigan të nxehtë (mbajeni pjatën afër sipërfaqes së tiganit). Skuqini vezët për 1 minutë mbi nxehtësinë e lartë. Pastaj zjarri ... Читать
Pse është e keqe të hahet gjithçka e skuqur? Pse është e keqe të hahet gjithçka e skuqur? Ushqim Pse është e keqe të hani mish të skuqur? Shqetësimi më i bazuar është mishi i skuqur. Gjatë skuqjes, duke përfshirë mbi qymyr, formohen komponime, të cilat në doza të larta ... Читать
A duhet të shtoj vezë në bukë? A duhet të shtoj vezë në bukë? Ushqim Për çfarë janë vezët në brumin e majave? Vezët shtohen për të pasuruar brumin me proteina dhe vitamina; produktet e pjekura janë më të shijshme dhe më të shëndetshme. Kështu që byrekët dhe simite nuk ... Читать
Gjithçka që keni dashur të pyesni për dietën Maggi - përgjigje për pyetjet më të shpeshta Gjithçka që keni dashur të pyesni për dietën Maggi - përgjigje për pyetjet më të shpeshta dietat Një koleksion i pyetjeve më të zakonshme në lidhje me nuancat e dietës Maggi. Sa shpesh mund ta përsërisni, çfarë të bëni nëse pesha është ndalur, çfarë të bëni nëse regjimi është shkelur, çfarë madhësie të pjesës, çfarë të bëni nëse kapsllëku. Perimet dhe frutat e lejuara, si mund të zëvendësoni vezët, çfarë lloj peshku të hani dhe nëse alkooli dhe vera mund të përdoren. Читать
Cilat ushqime do të ndihmojnë në përshpejtimin e metabolizmit, djegien e yndyrës dhe promovimin e humbjes së peshës? Cilat ushqime do të ndihmojnë në përshpejtimin e metabolizmit, djegien e yndyrës dhe promovimin e humbjes së peshës? dietat Në mënyrë që pesha e tepërt të largohet më shpejt, duhet të hani ushqime që përshpejtojnë metabolizmin në trupin e njeriut. Cilat do të ndihmojnë me këtë? Ju mund të gjeni një listë të më të mirëve në këtë artikull. Supat, drithërat dhe perimet me pak kalori janë të mira për humbjen e shpejtë të peshës. Barishtet si erëza gjithashtu diversifikojnë ushqimin - ato djegin yndyrë dhe nxisin humbjen e peshës, veçanërisht në stomak dhe anët. Читать
Si të humbni peshë siç duhet: a është xhenxhefili turshi i mirë për humbje peshe? Si të humbni peshë siç duhet: a është xhenxhefili turshi i mirë për humbje peshe? dietat Jeni të lodhur nga luftimi i mbipeshës? Provoni xhenxhefilin turshi për të humbur peshë. Në këtë artikull, ne kemi mbledhur këshilla të dobishme se si të merrni xhenxhefil, sa gram ka në ditë, sa hidhen, nëse përdoren siç duhet. Si dhe një recetë e dobishme për xhenxhefilin turshi në shtëpi, përfitimet dhe dëmet e produktit. Читать
Ushqimi dhe stërvitja e duhur është çelësi për të qenë i hollë. Çfarë duhet të hani për të humbur peshë? Ushqimi dhe stërvitja e duhur është çelësi për të qenë i hollë. Çfarë duhet të hani për të humbur peshë? dietat Pesha e tepërt është një problem i kahershëm në shoqërinë moderne. Në luftën kundër tij, stërvitja dhe numërimi i kalorive vijnë në shpëtim. Nga ky artikull, do të mësoni se çfarë duhet të hani për të humbur peshë, cilat ushqime të zgjidhni dhe se për rezultate më të mira ju duhet të stërviteni rregullisht, të ecni më shumë dhe të vraponi më mirë. Читать
A është "mëngjesi i dytë" arma sekrete për humbjen e peshës? A është "mëngjesi i dytë" arma sekrete për humbjen e peshës? dietat Shumë njerëz argumentojnë se një mëngjes i përzemërt është çelësi i një dite të suksesshme. Megjithatë, nuk është. Shtë më mirë të ndani vaktin tuaj të mëngjesit në gjysmë. Në këtë mënyrë ju merrni më shumë vlerë. Читать
Cilat janë rreziqet e peshimit të shpeshtë dhe si të gjeni rregullsinë perfekte Cilat janë rreziqet e peshimit të shpeshtë dhe si të gjeni rregullsinë perfekte dietat Shumë njerëz shikojnë peshën e tyre. Por disa njerëz janë shumë të fiksuar me këtë. Si të gjeni mesataren e artë? Soshtë kaq e lehtë të dëshpërohesh duke parë shkallën Читать
Si të kryeni siç duhet ushtrimet Kegel për gratë në shtëpi? Si të kryeni siç duhet ushtrimet Kegel për gratë në shtëpi? Shkëlqimi Ushtrimet Wumbling ose vaginale Kegel janë stërvitje shumë shpërblyese. Nga artikulli do të mësoni se çfarë është, teknika se si të bëni një gjimnastikë të tillë në mënyrë korrekte për gratë në shtëpi, a ka ndonjë kundërindikacion për hemorroide dhe cistit, a është e mundur ta bëni atë gjatë menstruacioneve. Si dhe një grup mësimesh hap pas hapi për fillestarët dhe ushtrime me topa. Читать
Si të kryeni siç duhet ushtrimet Kegel për gratë shtatzëna dhe a ka ndonjë kundërindikacion për to? Si të kryeni siç duhet ushtrimet Kegel për gratë shtatzëna dhe a ka ndonjë kundërindikacion për to? Shkëlqimi Një stërvitje e përbërë nga ushtrime Kegel është e dobishme për gratë shtatzëna deri në 40 javë. Shtë më mirë të filloni të bëni ushtrime në tremujorin e parë, por përfitimet do të jenë të dukshme në 1 dhe 2. Në artikull do të gjeni informacione se si të bëni gjimnastikë në shtëpi, rishikime dhe kundërindikacione. Читать
Gjimnastikë intime me topa Kegel: çfarë është dhe si t'i përdorim ato në mënyrë korrekte Gjimnastikë intime me topa Kegel: çfarë është dhe si t'i përdorim ato në mënyrë korrekte Shkëlqimi Forcimi i muskujve vaginalë për gratë është gjithashtu i mundur në shtëpi. Për këtë ju duhen vezë ose topa Kegel. Si të përdorni një imitues të tillë? Le të kuptojmë se çfarë janë, për çfarë janë dhe si t'i bëjmë ushtrimet. Në këtë artikull do të gjeni udhëzime se si të përdorni topat, këshilla se si të zgjidhni madhësitë për fillestarët, si të futni dhe si funksionojnë. Читать
15 minuta në ditë për një trup të hollë - ushtrime të frymëmarrjes për hollimin e barkut 15 minuta në ditë për një trup të hollë - ushtrime të frymëmarrjes për hollimin e barkut Shkëlqimi Ushtrimi sa më pak se 15 minuta në ditë mund të çojë në rezultate të mira. Mjafton të zotëroni ushtrimet e frymëmarrjes për të humbur peshë në bark. Çfarë është ajo? Në artikull do të gjeni një përshkrim të përkuljes së trupit të Marina Korpan, gjimnastikës së Strelnikova, jianfei për fillestarët dhe klasa sipas sistemit japonez. Ju gjithashtu mund të lexoni rishikimet dhe të shikoni një video që tregon bazat e ushtrimeve në vetëm 8 minuta. Читать
A doni të dini se cilat ushtrime fizike për humbjen e peshës në bark, anët dhe ijet janë më efektive? A doni të dini se cilat ushtrime fizike për humbjen e peshës në bark, anët dhe ijet janë më efektive? Shkëlqimi Ushtrimet fizike mund të bëhen jo vetëm në palestër, por edhe në shtëpi, ulur në një karrige. Në këtë artikull, zgjidhen stërvitje efektive për burra dhe gra - në fitball, kompleks të frymëmarrjes bodyflex, shirit statik dhe të tjerë. Ushtrime me trap për hollimin e barkut dhe anëve, ijeve, vitheve dhe krahëve. Читать
Për çfarë janë trajnerët vaginalë Kegel? Parimi i funksionimit dhe udhëzimet për përdorim Për çfarë janë trajnerët vaginalë Kegel? Parimi i funksionimit dhe udhëzimet për përdorim Shkëlqimi Për gratë, forcimi i muskujve të legenit është i mundur me ndihmën e simulatorëve Kegel. Çfarë është ajo, si të përdorni topa dhe a ka ndonjë kundërindikacion - lexoni në këtë artikull. Si dhe rishikimet e mjekëve, si të zgjidhni dhe ku të blini masazhe të tilla, a është e mundur ta bëni vetë në shtëpi dhe një përshkrim të modeleve më të njohura - Magic Kegel Master dhe kGoal. Читать
Abetare për fytyrën: çfarë është dhe si ta përdorni + vlerësimi i produkteve më të mira Abetare për fytyrën: çfarë është dhe si ta përdorni + vlerësimi i produkteve më të mira Bukuri Mirëmëngjes, lexues të dashur të blogut! A e dini se çfarë është një abetare për fytyrën? Ata që ndjekin këshillat e artistëve profesionistë të kozmetikës e kanë përfshirë prej kohësh këtë produkt në çantën e tyre kozmetike. Dhe jo ... Читать
Cilat janë përfitimet e acidit hialuronik për fytyrën: përdorimi në kozmetologji dhe në shtëpi Cilat janë përfitimet e acidit hialuronik për fytyrën: përdorimi në kozmetologji dhe në shtëpi Bukuri Çfarë është acidi hialuronik për fytyrën? Le të kuptojmë pse nevojiten mbushës me bazë hialuronike, si të përdorni krem ​​dhe serum në shtëpi, përdorimin e injeksioneve, mesoterapi dhe biorevitalizim për rrudhat, për buzët dhe palosjet nasolabiale në kozmetologji. Kundërindikimet gjatë shtatzënisë dhe a është e mundur të shponi gjatë verës. Shqyrtime të procedurës dhe fotografive para dhe pas. Читать
Çfarë është terapia me ozon për fytyrën dhe sa kushton një kurs i trajtimeve të lëkurës? Çfarë është terapia me ozon për fytyrën dhe sa kushton një kurs i trajtimeve të lëkurës? Bukuri Efekti i dobishëm i ozonit në lëkurë është përdorur prej kohësh në kozmetologji. Nga ky artikull do të mësoni se çfarë është terapia me ozon për një fytyrë me një fotografi para dhe pas, çmimi i saj, si ndihmon në trajtimin e akneve, akneve, rosacea, dhe për ovalen e fytyrës dhe qafës. Cilat janë kundërindikimet, pasojat dhe ndërlikimet. A është e mundur ta përdorni atë në shtëpi dhe gjatë shtatzënisë, sa kushton një kurs procedurash? Читать
Çfarë është bronzi për fytyrën dhe trupin: për çfarë është dhe një skemë hap pas hapi për aplikimin e tij Çfarë është bronzi për fytyrën dhe trupin: për çfarë është dhe një skemë hap pas hapi për aplikimin e tij Bukuri Lëkura rrezatuese është ëndrra e çdo vajze. Nga ky artikull do të mësoni se çfarë është një bronzer për fytyrën dhe trupin, për çfarë është, një diagram hap pas hapi në fotografi se si ta aplikoni dhe përdorni si duhet me një nxjerr në pah, si të zgjidhni një produkt për lëkurë të lehtë , cila është më mirë të blini - pluhur ose lëng, rishikime me fotografi para dhe pas për markat Clarence, Mac, Dior, Letual dhe të tjera. Читать
Rishikimi i produkteve më të mira kozmetike dhe mjeteve juridike popullore për të ngushtuar poret në fytyrë Rishikimi i produkteve më të mira kozmetike dhe mjeteve juridike popullore për të ngushtuar poret në fytyrë Bukuri Kur zgjidhni ilaçin më të mirë për ngushtimin e poreve në fytyrë, duhet të dini që mund të blini preparate farmaceutike efektive ose të përgatitni një maskë të mirë popullore në shtëpi. Mund të jetë krem, argjilë kozmetike ose maska ​​me aspirinë, patate dhe limon, ose mjaltë. Lexoni më shumë në artikull, ku do të gjeni gjithashtu rishikime dhe çmime për kozmetikë. Читать
Farë është theksuesi i fytyrës dhe si ta përdorni: mësoni se si të zgjidhni një ngjyrë dhe ta aplikoni atë në mënyrë korrekte Farë është theksuesi i fytyrës dhe si ta përdorni: mësoni se si të zgjidhni një ngjyrë dhe ta aplikoni atë në mënyrë korrekte Bukuri Ju nuk mund të merrni një përbërje perfekte pa një theksues. Le të zbulojmë se çfarë është dhe si ta përdorim në mënyrë korrekte! Në artikull do të gjeni një skemë hap pas hapi se si të aplikoni në një fytyrë të rrumbullakët, rishikimet e asaj që është më mirë të blini në një dyqan online, çmimet dhe vlerësimet e ndriçuesve të mirë, fotot para dhe pas aplikimit, këshilla mbi si të zgjidhni hijen e dëshiruar. Читать
Ndryshoni cilësimet e privatësisë